HİZMETLERİMİZ

Manikür

Manikür

Temiz ve bakımlı eller her zaman dikkat çekicidir. Çünkü kendinizi anlatırken, bir iş yaparken en çok elleriniz dikkat çeker. Ayrıca dış görünüm konusunda sizin hakkınızda bilgi verdiğini de unutmamalısınız. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren ellerimizi temiz tutmamız öğütlenir ve tırnak bakımının öneminden sıklıkla bahsedilir. İlerleyen yaşlarda ise tırnaklarımızı tıpkı bir aksesuar gibi kullandığımızı da unutmamalısınız.

Kadın veya erkek olmak fark etmeksizin manikür yapılmalıdır. Elbette bu manikür her zaman kuaförlerin uyguladığı kadar detaylı olmayacaktır. Evde kendi manikürünüzü yapabilir ve el ile tırnaklarınızın hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Tırnak batmaları, ellerde kuruma veya terleme, egzama gibi sorunlarla karşılaşmamak için bu bakım işlemini önemsemelisiniz. Üstelik bunu dışarıda yaptırırken de hijyen konusuna özen gösterildiğinden emin olmalısınız.
Ellerin bakımı sırasında tırnak kenarlarının ve el yüzeyinin daha iyi bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olan işleme manikür denir. Esasen tırnak kenarlarındaki fazla etlerin tırnaktan ayrılması işlemi olan manikür esnasında, kişi acı duyuyorsa uygulama yanlış yapılıyor demektir. Manikür uygulanırken ya da kişi kendine uygularken herhangi bir acı duymamalıdır, aksi halde tırnak kenarlarındaki kılcal damarlar kesilebilecek ve bu damarların kanaması başlayacaktır. Manikür setleri kolaylıkla ulaşılabilen parçalar olduğundan, uygulama tekniği öğrenildiği takdirde evde yapılması oldukça kolay olmaktadır.